1. Головна
  2. Новини
  3. Ще у трьох ковельських школах презентували екологічний проєкт «Україна без сміття»

Ще у трьох ковельських школах презентували екологічний проєкт «Україна без сміття»

У Ковелі ще у трьох школах реалізовують освітній екологічний проєкт «Україна без сміття» - СШ №3, НВК №11, ЗЗСО №12. Про це повідомили на офіційному сайті Ковельської міської ради.

Нагадаємо, що торік його впровадження розпочали міська гімназія та ЗОШ № 10. Основне завдання полягає в навчанні школярів правильно сортувати відходи, розподіляючи ресурсоцінні компоненти (папір, скло, метал, пластик) і органічні рештки.

Як розповідає головний спеціаліст відділу з питань цивільного захисту та екологічної безпеки Оксана Козакевич, з міського фонду охорони навколишнього природного середовища виділені кошти на оплату навчальних лекцій для школярів.

Також за гроші фонду придбано набори початківця, які складаються з трьох контейнерів, виготовлених з п’ятишарового картону з ламінованими верхніми кришками та призначені для багаторазового використання (термін дії - до 7 років).

Сортуючи сміття та здаючи на переробку, заклади зароблять кошти, які в подальшому спрямують на потреби, визначені саме школярами шляхом голосування. Гімназія та десята школа уже заробили чотири та півтори тисячі відповідно. Але, крім цих невеликих сум, діти отримали значно більше - навчились сортувати побутові відходи та стали більш екологічно грамотними.

Новачків проєкту привітав перший заступник міського голови Михайло Гетьман. Зокрема, звертаючись до школярів СШ №3, Михайло Олександрович наголосив, важливо, аби діти дотримувались правил поведінки не лише в школі, але й коли відпочивають з батьками, гуляють на вулиці. Цьому треба вчити з перших днів життя.

Він переконаний, що незабаром цю справу буде запроваджено у дитсадках. А згодом від цього виграють і наше місто, і держава загалом. Для учнів гості з Києва, представники громадської організації “Україна без сміття” у ці дні читають лекції.

Зокрема, Ольга Чернявська - керівник освітніх програм організації каже, що поки у нашій країні 96 відсотків відходів відвозять на полігони, і лише 2-4 - переробляється.

А своїм проєктом вони прагнуть змінити ситуацію. «Є дуже багато правил, умов. Їх треба знати для того, щоб це було не сміття, а корисна вторинна сировина, яка б перероблялась. На дітей дуже багато надії», - говорить пані Ольга.

Лектори не тільки розповідають дітям, чим загрожує планеті накопичення побутових відходів, але, й як можна розумно використати пластик, папір, скло, яку отримати з цього вигоду.


#Екологія #СортуванняСміття #Освіта #Проекти

Коментарі

Читайте також

Ще три школи Ковеля стали учасниками екологічного проєкту «Україна без сміття»

Ще три школи Ковеля стали учасниками екологічного проєкту «Україна без сміття»
Майже рік його реалізація успішно триває у гімназії та школі №10. Учні сортують сміття, здають його на переробку та отримують за це гроші, які спрямовують на потреби навчального закладу.

Ковельські рятувальники застерігають громадян не провокувати пожеж в екосистемах

Ковельські рятувальники застерігають громадян не провокувати пожеж в екосистемах
За спалювання сухої рослинності передбачено покарання у вигляді штрафу від 10 до 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Для посадових осіб - від 50 до 70 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.