1. Головна
  2. Новини
  3. З 1 квітня на водоймах Волині розпочинається нерестова заборона

З 1 квітня на водоймах Волині розпочинається нерестова заборона

Волинський рибоохоронний патруль повідомляє, що Правилами любительського та спортивного рибальства встановлені строки весняно-літньої заборони на лов водних біоресурсів у період нересту:

📍 з 1 квітня по 20 травня – на річках області та їх кореневих водах;
📍 з 1 квітня по 10 червня – на озерах, водосховищах;
📍 з 1 квітня по 30 червня – в придаткових водах річок.

✅З метою ефективної підготовки і проведення тримісячника по охороні та відтворенню рибних запасів у рибогосподарських водних об’єктах під час весняно-літньої заборони, налагодження взаємодії між право– та природоохоронними службами області, за поданням Волинського рибоохоронного патруля видано постійно діюче розпорядження Волинської обласної державної адміністрації «Про збереження водних біоресурсів у водоймах області в нерестовий період» № 159 від 16 березня 2018 року.

❌З 01 квітня по 15 червня встановлено період “тиші“, під час якого забороняється використання моторних маломірних суден проведення ралі та інших змагань на транспортних засобах (ст. 39 Закону України “Про тваринний світ”).

У відповідності до Правил любительського і спортивного рибальства в період нерестової заборони дозволено любительське рибальство на водоймах загального користування та водоймах закріплених за товариствами рибалок-любителів, з берега за межами нерестовищ одною поплавковою або донною вудкою із одним гачком та спінінгом.

Нерестовищами вважаються мілководні зарослі вищою водною рослинністю або закорчовані ділянки водойм, стариці, заплави та заливні луки. Заборонено громадянам та організаціям користування та пересування плавзасобами в межах нерестовищ, крім суден спеціально уповноважених органів, що здійснюють охорону водних біоресурсів.

⚠️Додатково повідомляємо, що згідно Правил користування маломірними (малими) суднами на водних об'єктах області, затверджених рішенням Волинської обласної ради від 14.03.2008 р. № 18/27, плавання на маломірних (малих) суднах дозволяється лише в світловий день. У нічну пору всі плавзасоби повинні замикатися на замок у місцях їх дислокації (збереження).
Як виняток, у нічну пору дозволяється плавання суден правоохоронних і природоохоронних органів при виконанні ними службових завдань.

ІНТЕРАКТИВНА КАРТА ОСНОВНИХ МІСЦЬ НЕРЕСТУ ВОДНИХ БІОРЕСУРСІВ НА ВОДОЙМАХ ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ У 2020 РОЦІ

#РибоохороннийПатруль #Риболовля

Коментарі

Читайте також

У Ковелі говорили про проблему браконьєрства на водних об'єктах міста і району

У Ковелі говорили про проблему браконьєрства на водних об'єктах міста і району
Волинський рибоохоронний патруль провів зустріч з місцевими активістами. Йшлося також про співпрацю громадськості з інспекторами рибохорони та про заходи з відтворення водних біоресурсів.