1. Головна
  2. Новини
  3. За утримання електронного годинника в центрі Ковеля міська влада заборгувала кошти

За утримання електронного годинника в центрі Ковеля міська влада заборгувала кошти

Рішенням 31-ї сесії міської ради внесено зміни до міського бюджету на 2017 рік. 25 тис.грн. буде виділено з міської казни на відшкодування збитків, понесених мешканцями ОСББ “Ковель Центральний”. Міський електронний годинник розміщений у дев’ятиповерховому будинку за адресою вул. Незалежності, 104. Його мешканці звернулися до міського голови Олега Кіндера з відповідною заявою, у якій вказали на витрати, котрі несуть щомісяця у зв’язку з оплатою електроенергії.

Члени ОСББ скаржаться на те, що міський годинник підключено до електрощитової через лічильник загального освітлення будинку. Про це свідчить відповідний акт обстеження. А кошти за використану енергію сплачують жителі. Комунальним підприємством “Добробут” було проведено відповідні розрахунки та визначено суму відшкодування за 2017 рік.

Як складеться ситуація наступного року — поки невідомо. Проте ковельчани мають надію на те, що кошти в бюджеті будуть передбачені і годинник, до якого усі так звикли, працюватиме й надалі.

Історія міського годинника бере свій початок у далекому 1977 році, коли будинок у центрі міста лише будувався. Посприяв у виділенні коштів на встановлення годинника тодішній керівник профільного міністерства, що опікувалося комунальною галуззю, який брав участь у боях за Ковель під час Другої світової війни. Виготовили годинник на Луцькому електроапаратному заводі. У 1978 році будинок був зданий в експлуатацію. З того часу розпочав свій відлік і ковельський часомір. Згодом було встановлено табло із календарем, яке показувало день, місяць і рік. Ще пізніше, за вимогою часу, з’явився показник радіаційного фону.

Впродовж багатьох років і до сьогодні механізм обслуговує мешканець цього будинку, радіомеханік Віктор Внуков. Завдяки динамікам та підсилювачам, які він сам і встановив, до 1990 року місцеві куранти сповіщали ковельчанам ще й про період доби гучним боєм, звуки якого було чути й на околицях міста (із 6-ї години ранку й до 11 вечора).

Влітку 2011 року внаслідок грози годинник вийшов з ладу. Відремонтували його за кошти місцевих підприємців, які таким чином зробили подарунок місту. Новий світлодіодний годинник почав відраховувати час напередодні 2012 року. Він показує дату, час та температуру повітря. Працює він і до нині.   

#ІсторіяКовеля #МіськийБюджет

Коментарі

Читайте також

Приміщення колишнього РАЦСу належатиме ковельській громаді

Приміщення колишнього РАЦСу належатиме ковельській громаді
Відповідне рішення прийняли сьогодні депутати міської ради, обмінявшись будівлями з Ковельським районом. Що далі робитиме міська влада з пам’яткою архітектури, яка потребує капітального ремонту, поки не відомо.

У Ковелі з’явиться вулиця Волонтерів

У Ковелі з’явиться вулиця Волонтерів
А комусь пощастить стати мешканцем Світанкової чи Осінньої. Відповідний проект рішення підготовлений на чергову сесію міської ради.