1. Головна
  2. Новини
  3. 24 листопада – день пам’яті Михайла Грушевського (1866-1934)

24 листопада – день пам’яті Михайла Грушевського (1866-1934)

Увічнити імена видатних українських діячів на початку становлення незалежності України прагнули усі населені пункти нашої держави. Активно велося перейменування вулиць. Одним із перших, хто на Волині на початку 90-х років минулого століття розпочав цей процес, був наш Ковель.

Пам’ять про першого українського президента у назві вулиці увічнили й ковельчани. Спеціально створена комісія у 1991 році перейменувала вулицю Червоноармійську на честь Михайла Грушевського. Згодом з ініціативи демократичних сил, громадських активістів на приміщенні міської друкарні з’явилась меморіальна дошка, на якій зазначено: «Вулиця названа на честь видатного громадського і політичного діяча, вченого-історика, першого Президента України М. С. Грушевського (1866-1934 рр.)».

До речі, цю вулицю перейменовували двічі. Як розповідає директор історичного музею Маргарита Матвійчук, до того, як вулиця почала називатись Червоноармійською, вона йменувалась Помніковою. Цю назву вулиця отримала в часи перебування Ковеля у складі другої Речі Посполитої в 30-х роках минулого століття. Помнікова - на честь костелу–пам’ятника Святого Станіслава, який був розташований на території теперішнього стадіону «Сільмаш» («Верес»). Костел був не лише культовою спорудою, а й пам’ятником (pomnik у перекладі з польської - пам’ятник). Звідси й назва вулиці — Помнікова. У роки Другої світової війни, під час визволення Ковеля в 1944 році костел був повністю зруйнований.

#ІсторіяКовеля

Коментарі

Читайте також

За утримання електронного годинника в центрі Ковеля міська влада заборгувала кошти

За утримання електронного годинника в центрі Ковеля міська влада заборгувала кошти
Мешканці ОСББ “Ковель Центральний” просять відшкодувати збитки, понесені у 2017 році за оплату спожитої годинником електроенергії. З міського бюджету буде виділено 25 тис.грн.

Приміщення колишнього РАЦСу належатиме ковельській громаді

Приміщення колишнього РАЦСу належатиме ковельській громаді
Відповідне рішення прийняли сьогодні депутати міської ради, обмінявшись будівлями з Ковельським районом. Що далі робитиме міська влада з пам’яткою архітектури, яка потребує капітального ремонту, поки не відомо.

У Ковелі з’явиться вулиця Волонтерів

У Ковелі з’явиться вулиця Волонтерів
А комусь пощастить стати мешканцем Світанкової чи Осінньої. Відповідний проект рішення підготовлений на чергову сесію міської ради.