1. Головна
  2. Новини
  3. 6 липня відзначає День народження відома ковельська майстриня-вишивальниця Ніна Габрилевич

6 липня відзначає День народження відома ковельська майстриня-вишивальниця Ніна Габрилевич

6 липня відзначає свій День народження багатьом відома ковельська вишивальниця Ніна Сергіївна Габрилевич. Про майстриню розповіла директор Ковельського історичного музею Маргарита Матвійчук у соцмережі Фейсбук.

Ніна Сергіївна народилася в 1955 році в Ковелі. У 1975 році закінчила Луцьке культосвітнє училище. За фахом - диригент оркестру народних інструментів. З 1976 р по 1997 р. обіймала різні посади в Ковельському об’єднаному міському військкомісаріаті. Під час служби більше 10 років займалася в хоровій групі народного аматорського ансамблю «Лісова пісня».

Вишиванням почала займатися в другій половині 90-х років. Любов до рукоділля передалась від матері. Уперше презентувала свої роботи на виставці в Ковельському історичному музеї 22 березня 2000 року.

Сьогодні Ніна Сергіївна – член міськрайонної організації «Союзу Українок» – гордість м. Ковеля у мистецтві вишивання. Жодна місцева майстриня вишивки не може похвалитися такою кількістю персональних виставок, які Ніна Сергіївна відкрила з 2000 року.

Неодноразово зі своїми роботами брала участь у звітних концертах Ковеля, фольклорних фестивалях, на міських, районних, обласних, міжнародних виставках. Є дипломантом 5 Міжнародного фестивалю українського фольклору «Берегиня» 2007 р.. Брала участь у фестивалі вишитих рушників «Вишиті обереги єднання» 2010 р. у м. Луцьку. Активна учасниця конкурсу майстрів вишивки, які проводить з 2012 р. журнал «Вишиванка» (м.Тернопіль), де роботи Ніни Сергіївни зазначено як «шедеври».

Надбання майстрині – це доріжки, серветки, рушники, сорочки, скатертини, панно, обкладинки до книжок, ікони, пасхальні яйця. У творчому доробку нараховується більше сотні робіт. І захоплюють вони не лише своєю красою, а й особливістю майстрині вправно працювати лівою рукою.

Її вишиті ікони та рушники прикрашають іконостаси багатьох православних храмів м. Ковеля, смт. Маневичі, с. Поліське Ізяславського району Хмельницької області. У 2013 році її рушник від імені міста представники влади подарували Главі Української Греко-Католицької Церкви Блаженнійшому Святославу.

Вишиваними сорочками Ніни Сергіївни може похвалитися і народний дитячий танцювальний ансамбль «Барвінок» Ковельського палацу учнівської молоді, а рушником «Колос» заслужений народний ансамбль пісні й танцю «Колос» Торчинського будинку культури.

Творчі роботи Ніни Сергіївни зберігаються у багатьох приватних колекціях Шотландії, Німеччини, Аргентини, Польщі, Росії …

За збереження, відродження й популяризацію традиційного мистецтва Ніна Сергіївна неодноразово була відзначена подяками та почесними грамотами керівниками області та міста.

Роботи рукодільниці заслуговують лише найкращих відгуків, оскільки виконані на високому мистецькому рівні. Серед її поціновувачів є кандидати мистецтвознавства, доценти Національної академії образотворчого мистецтва й архітектури, директори художніх шкіл, ряду музеїв, викладачі вузів, студенти, члени громадських організацій, вишивальники, люди з різних куточків України.

Її роботи називають «перлинами виставок», «Великоднем людської душі», «вишитим дивом». На виставках майстрині дякують за талант, патріотизм та велику естетичну насолоду, яку вона дарує людям.

Працівники Ковельського історичного музею вітають Ніну Сергіївну з Днем народження! Нехай життя ще довгі роки дарує Вам тисячі щасливих можливостей, успіхів у всіх світлих починаннях, натхнення для нових гарних вишиваних шедеврів. Земних Вам щедрот, прихильності долі, розуміння й підтримки з боку рідних та друзів! Живіть, творіть та надихайте інших на краще!

КовельРоst приєднується до щирих вітань та бажає усіляких гараздів!#ДеньНародження

Коментарі

Читайте також

3 липня - день народження у Почесного громадянина міста Ковеля Івана Омелянюка

3 липня - день народження у Почесного громадянина міста Ковеля Івана Омелянюка
Міський голова Олег Кіндер привітав його з особистим святом, подякував за доброчинну діяльність на благо ковельчан і міста. Нагадаємо, Іван Омелянюк є засновником Благодійного фонду «Майбутня Волинь - Україна».

Почесному громадянину Ковеля Анатолію Семенюку виповнилося 75 років

Почесному громадянину Ковеля Анатолію Семенюку виповнилося 75 років
З цієї нагоди відбувся творчий ювілейний вечір «Іду по життю із любов’ю». Здоров’я, наснаги, щедрих творчих і життєвих надбань зичили ювіляру представники влади, численні друзі та прихильники його творчості.

15 листопада у Ковелі відбудеться творчий вечір поета, журналіста і краєзнавця Анатолія Семенюка з нагоди ювілею

15 листопада у Ковелі відбудеться творчий вечір поета, журналіста і краєзнавця Анатолія Семенюка з нагоди ювілею
«Іду по життю з любов'ю» - таку назву має зустріч з Почесним громадянином Ковеля, колишнім очільником громади нашого міста, поетом-піснярем, якому виповнюється 75 років.