1. Головна
  2. Новини
  3. Новий Рекорд України: ковельська велетенська вишиванка - на найвищій вершині України

Новий Рекорд України: ковельська велетенська вишиванка - на найвищій вершині України

Наша славнозвісна ковельська велетенська вишита сорочка продовжує об’єднувати українців. Цього разу більше 50 людей дружньою компанією підкорили гору Говерлу та у День Державного Прапора, напередодні Дня Незалежності України, з піднесеним духом та патріотичним настроєм розгорнули найбільшу українську вишиту сорочку на найвищій точці України! Про це повідомляють організатори на сторінці ГО «Велика ідея» у Фейсбук.

- Масове сходження на найвищу вершину Українських Карпат та найвищу точку України - гору Говерлу, висота якої складає 2061 метр, підняття та розгортання на вершині велетенської вишитої вручну хрестиком сорочки та 8-метрового вишитого хрестиком учнями ковельських навчальних закладів поясу крайки. Ідейні засновники та організатори проекту «З Україною в серці - ГО «Великк ідея» м. Ковель Волинська обл. Робота над вишиванням тривала 365 днів, - саме так звучить новий рекорд України!

Це стало можливим завдяки командному духу і спільній цілі групи туристів - об’єднатись в святковому дусі патріотизму на г. Говерлі.

Ініціатори та організатори встановлення рекорду України - Олександр Романюк (туристичні подорожі «Шалені Карпати») та ГО «Велика ідея» (автор проекту «З Україною в серці» зі створення вишиванки у 2017-2018 рр). Підтримали ідею встановлення рекорду та допомогли вирішити фінансові питання на шляху втілення ідеї в реальність, партнери події - «Туристичні подорожі Шалені Карпати», Онлайн-ЗМІ «Ковель_онлайн», агенція брендового друку «Printellect».

Безмежну вдячність організатори адресують учасникам походу, які по черзі несли великий рюкзак з вишиванкою на Говерлу й назад, а особливо Улітичу Святославу, який особисто та з великим задоволенням проніс на своїх плечах сорочку більшу частину шляху.

Учасниками рекорду зокрема стали і представники ковельських та волинських організацій, що стало для більшості з них сюрпризом:

Молодіжний центр «Місто ідей»
Ковельський МРВ Центр пробації
Ресторан «ОТТО»
Патрульна поліція м. Ковель
Фотограф Оля Лихобицька

А наймолодшим учасником рекорду України став 5-річний ковельчанин Марк Чеханюк.

- Ми разом зробили це і ми щасливі! Нічого у Світі не зрівняється з емоціями людей, об’єднаних духом патріотизму, любові до своєї країни, а особливо після підкорення найвищої гори в Україні на передодні Дня Незалежності України!, - діляться враженнями організатори Олександр Романюк і представники ГО «Велика ідея».


Трішки згодом буде викладено в мережу вражаюче відео з процесу встановлення рекорду України «Масове сходження на найвищу вершину Українських Карпат та найвищу точку Уараїни гору Говерлу, висота якої складає 2061 метр, підняття та розгортання на вершині велетенської вишитої вручну хрестиком сорочки та 8-метрового вишитого хрестиком учнями ковельських навчальних закладів поясу крайки.» на г. Говерла від відеографа Олі Лихобицької.

Довідково:

☝️СКІЛЬКИ “КОШТУВАЛА” ВЕЛЕТЕНСЬКА РЕКОРДНА ВОЛИНСЬКА ВИШИВАНКА? Факти та імена:

Ініціювали та організували створення велетенської вишиванки команда ідейних активістів ГО «Велика ідея» на чолі з координаторами проекту Інною та Павлом Поліщуками у м. Ковелі ще у 2017-2018рр. Основна мета створення цього виробу - єднання людей незалежно від віку, статі, релігійних чи інших переконань довкола створення велетенської вишиваної сорочки, що за розмірами відповідає одному з найвищих в Україні пам'ятників Кобзарю. А назвою “Вишиваємо з Україною в серці” команда ГО «Велика ідея» закликає учасників в думках, з побажаннями миру і процвітання, згадати рідну Вкраїну.

На створення виробу було використано:
- Для пошиття: 42,5 метрів тканини; флізелін 15 метрів; швейні липучі стрічки 1 рулон; 3390 м ниток (6 клубків ниток по 565 м кожен); кілька десятків голок, шпильок, булавок;
- 100 тисяч стібочків та хрестиків, вручну покладених на полотно;
- 365 днів дорогоцінного часу - вишивали усі бажаючі (за підрахунками організаторів понад 2500 осіб долучилися до проекту)
- Презентацію готової вишитої сорочки організували у м. Ковелі у 27-й День Незалежності у 2018 році, одягнувши її на 7-метровий 20-тонний пам'ятник Т.Г. Шевченку
- У вишиванки є власна книга побажань «Етикетка до вишиванки»


☝️ЧОМУ РЕКОРДНА ВОЛИНСЬКА ВИШИВАНКА БЕЗЦІННА І ХТО «ЗАПЛАТИВ» ЗА НЕЇ?

- більше 2500 українців з м. Ковеля та Волинської, Львівської, Донецької, Луганської, Київської, Одеської областей та гостей з Великої Британії, США, Італії, Франції додали часточку власної душі та своєї роботи у вигляді червоних і чорних хрестиків, покладених на полотно;
- понад 1000 учнів та вчителів з 13-и шкіл м. Ковеля і околиць, які вишивали індивідуальні орнаменти на 8-метровому поясі-крайці, затративши позаурочний час, готувавши вечорниці, де вишивали і читали твори Кобзаря, наспівували українських пісень;
- МПП «Фірма Аліса», на чолі з Аллою Лущенковою, яка пожертвувала власною відпусткою і, замість релаксу на морі, разом з командою кроїла, обметувала і зшивала 42,5 метрів тканини, аби найбільша на Волині вишиванка виглядала бездоганно;
- безсонна ніч дизайнера зі Львова Галини Сагановської, яка розробляла дизайн вишивальної частини;
- численні зустрічі, поради та обговорення деталей створення вишиванки з головними вишивальницями проекту Ніною Габрилевич та Ольгою Рудик, представниками Ковельської міської ради та комунальними службами з технічних питань щодо достойної презентації виробу, долучення професійних колективів та гостей Волині різних сфер діяльності, захоплень, віку тощо до процесу вишивання.

☝️Усі учасники проекту «З Україною в серці» працювали з запаленими серцями «за ідею» та без комерційної чи політичної складової. Витрати на матеріали (тканину, нитки та розхідники) покрили координатори проекту особисто.

#РекордУкраїни #ВеликаІдея

Коментарі

Читайте також