12 березня Всесвітня мережа відзначила ювілей - 30 років

У кінці 80-х років відбувається подія, яка феноменальний внесок у розвитку Інтернету. У 1989 році вчений Європейської лабораторії фізики елементарних частинок (CERN, Швейцарія, Женева) Тім Бернерс-Лі створив технологію гіпертекстових документів - World Wide Web, що дозволяє користувачам мати доступ до будь-якої інформації, що знаходиться в мережі Інтернет на комп'ютерах в будь-якій точці земної кулі.

Ключові елементи, які Бернерс-Лі розробив і реалізував спільно зі своїми соратниками, і зараз лежать в основі Павутини. Це ідентифікатори URL (приватний уніфікований ідентифікатор ресурсу URI), протокол передачі гіпертекстових документів HTTP і мова розмітки документів HTML. І хоча зараз це здається звичайними і очевидними речами, в той час це був справжній прорив для ери комп'ютерних технологій.

Пропонуємо читачам цікаві статті нашого автора сайту KovelPost Дениса Гущина на тему розвитку мережі Інтернет:

Історична довідка. Абсолютно заслужено, одним з безлічі дивовижних відкриттів людства ХХ століття, найбільш важливим можна назвати появу мережі Інтернет. Завдяки Інтернету сьогодні можливо обмінюватися даними між користувачами, які розділені океанами і морями (повна версія статті - Історія мережі Інтернет - Історична довідка).

Перша мережа. Для застосування теорії вченого з MIT Леонарда Клейнрока на практиці, вчені створюють першу в історії невелику комп’ютерну мережу, яка пов’язувала комп’ютери ТХ-2 в штаті Массачусетс з комп’ютером Q-32, розташованим в Каліфорнії за допомогою низькошвидкісних телефонних комутованих ліній (повна версія статті - Історія мережі Інтернет - Перша мережа).

RFC-технології. Завдяки RFC-технологіям, створених вченим Стівом Крокером з Каліфорнійського Університету (UCLA), стало можливим створити спрямований процес обміну ідей і пропозицій, оскільки інформація в одному якомусь документі давала напрямок на створення інших ідей, яким відводилися вже інші, окремі документи (повна версія статті - Історія мережі Інтернет - RFC-технології).

Мережа Ethernet. Неймовірний прогрес поширення комп’ютерних мереж захопив безліч фірм і компаній. У 1973 році, співробітник фірми Xerox, Боб Меткалф, розробляє одну з найпопулярніших до наших днів мережевих технологій - Ethernet (повна версія статті - Історія мережі Інтернет - Мережа Ethernet).

Розвиток WWW. На початку 90-х років, внаслідок прийняття World Wide Web, мережу заполонила гігантська хвиля поширення графічного способу відображення інформації, покликаного забезпечити користувачів не тільки текстом, як це було раніше, але і графікою, а трохи пізніше - ще й мультимедійними елементами (повна версія статті - Історія мережі Інтернет - Розвиток WWW).


#ІсторіяМережіІнтернет #КовельПост

Додати коментар

Ваше ім’я:
Текст:

Читайте також

Історія мережі Інтернет - Розвиток WWW

Історія мережі Інтернет - Розвиток WWW
На початку 90 років, внаслідок прийняття World Wide Web, мережу захлеснула гігантська хвиля поширення графічного способу відображення інформації, покликаного забезпечити користувачів не тільки текстом, як це було раніше, але і графікою, а трохи пізніше - ще й мультимедійними елементами.

Історія мережі Інтернет - Мережа Ethernet

Історія мережі Інтернет - Мережа Ethernet
Неймовірний прогрес поширення комп'ютерних мереж захопив безліч фірм і компаній. У 1973 році, співробітник фірми Xerox, Боб Меткалф, розробляє одну з найпопулярніших до наших днів мережевих технологій - Ethernet.

Історія мережі Інтернет - RFC-технології

Історія мережі Інтернет - RFC-технології
Завдяки RFC-технологіям, створених Крокером, стало можливим створити спрямований процес обміну ідей і пропозицій, оскільки інформація в одному якомусь документі давала напрямок на створення інших ідей, яким відводилися вже інші, окремі документи.